پیچینگ تحت شبکه

مزیت‌های سیستم پیجینگ هوشمند تحت شبکه برای مجتمع‌های اقتصادی

پیجینگ هوشمند تحت شبکه از چند جهت هوشمند است. همانطور که اکثر جنبه‌های زندگی روزمره رو به هوشمند شدن است در زمینه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی نیز این موضوع صدق می‌کند. در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته می‌شود که سیستم پیجینگ چگونه می‌تواند هوشمند باشد.

پیجینگ هوشمند تحت شبکه بهترین شیوه هوشمندسازی

سیستم‌های سنتی پیجینگ کاملا وابسته به مکان و حضور اپراتور در محل مشخص است. این در حالی است که در سامانه‌های تحت شبکه تا حد زیادی از این وابستگی کاسته می‌شود. علاوه بر این سامانه‌های تحت شبکه کاملا انعطاف پذیر و قابل گسترش هستند و اگر زیرساخت‌های شبکه موجود باشد می‌تواند مطابق با نیازهای سازمان سیستم را تغییر داد و نیازها را برطرف کرد.

چگونه می توان یک سیستم پیجینگ تحت شبکه را پیاده‌سازی کرد؟

برای برپایی یک سیستم پیجینگ تحت شبکه می توان از زیرساخت‌های شبکه‌های کامپیوتری سازمان و زیرساخت‌های پیجینگ استفاده کرد. درواقع نیاز به دور ریختن تجهیزات موجود نیست و تنها نیاز است این دو مجموعه از ادوات را به هم متصل کرد. بهینه ترین راهکار موجود برای این امر استفاده از مبدل‌های صدای IP تحت پروتکل SIP یا همان مبدل‌های SIP است. با این مبدل‌ها می‌توان سیستم پیجینگ سنتی را با سامانه‌های تحت شبکه یکپارچه کرد و یک سیستم پیجینگ هوشمند داشت.

مزیت‌های سیستم پیجینگ هوشمند تحت شبکه برای مجتمع‌های اقتصادی

 

سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه قابلیت یکپارچه شدن با تلفن‌های تحت شبکه و تلفن‌های همراه را دارند برای همین می توان عمل پیجینگ را از هر نقطه‌ای در مجموعه انجام داد. سامانه‌های تحت شبکه به سادگی قابل زون‌بندی و همپوشانی شدن هستند که این موضوع در مراکز خرید و مکان‌های خرید بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که این نوع از سیستم پیجینگ هوشمند است؛ قابل برنامه‌ریزی می‌باشد و می توان توان خروجی آن را کنترل کرد. علاوه کنترل توان، می‌توان سیستم را برای پخش صوت‌هایی مشخص در زمان‌هایی مشخص وحتی روز‌های مشخصی برنامه ریزی کرد تا از حضور انسان و ظهور اشتباهات انسانی به صورت قابل توجهی کاسته شود. این سیستم‌ها از لحاظ مصرف انرژی نیز قابل کنترل هستند و می‌توان به گونه‌ای آنها را برنامه ریزی کرد که فقط هنگام پخش صوت روشن و بعد از اتمام پیام خاموش شوند. این موضوع از این لحاظ مهم است که است که سیستم‌های سنتی پیجینگ باید دائما روشن باشند و این موضوع باعث استهلاک تجهیزات و مصرف انرژی می‌شود.

اَویراک، تولید کننده مبدل‌های SIP متناسب با نیاز‌های سازمان‌ها و ارگان‌های داخلی

نیاز‌های سازمان‌ها هر روز در حال تغییر و تحول است و این نیاز‌ها متناسب با فرهنگ و جغرافیای هر منطقه متفاوت است. برای همین اَویراک مبدل‌های SIP را براساس نیاز‌های سازمان‌های داخلی بومی‌سازی کرده و دو محصول برای این منظور طراحی کرده است. این دو محصول avirok C1003 و avirok C1003-A نام دارند که کاملا قابلیت یکپارچگی با زیرساخت‌های شبکه مجموعه‌ها را دارند و می توان به وسیله آنها سیستم‌های پیجینگ هوشمند تحت شبکه داشت.