پیجینگ تحت شبکه

مزیت های مبدل صدای IP با پروتوکل  SIP با آمپلیفایر داخلی 30 وات

مبدل‌های SIP ابزار های بسیار مناسبی هستند که می توان با آن‌های یک سیستم پیجینگ سنتی را به سیستم پیجینگ تحت شبکه تبدیل کرد. ولی آیا تنها با نصب این مبدل‌ها(به عنوان مثال مبدل صدای IP با پروتوکل SIP با آمپلیفایر داخلی 30 وات) موضوع حل می شود؟ در پاسخ باید گفت خیر، مبدل‌های SIP با چالش‌هایی همراه هستند که یکی از این چالش‌ها آمپلیفایر است.

 

مبدل صدای IP با پروتوکل  SIP با آمپلیفایر داخلی 30 وات

صدایی که از طریق مرکز پیام پیج می‌شود حتما نیاز دارد که تقویت شود. اگر آمپلیفایر مناسبی در سر راه پیام قرار نداشته باشد نمی توان خروجی صدای مناسبی داشت. مبدل‌های SIP عموما فاقد آمپلیفایر داخلی هستند برای همین هزینه جداگانه باید صرف آمپلیفایر شود. مبدل‌هایی هستند که دارای آمپلیفایر داخلی هستند. با این نوع از مبدل‌ها از هزینه خرید آمپلیفایر جداگانه صرفه‌جویی می سود.

قطع و وصل صدا در مبدل‌های SIP

در سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه عمده ترین مشکل این است که آمپلیفایر باید دائما روشن باشد. این موضوع باعث می شود انرژی زیادی هدر رود و گرمای زیادی تولید شود و البته از عمر دستگاه کاسته شود. اگر بتوان آمپلیفایر را برنامه ریزی کرد که تنها هنگام پخش صدا روشن باشد باز مشکل دیگری با خود به همراه دارد. زیرا با تاخیر زمانی همراه است و باعث می شود بخشی از پیام از دست برود.

مبدل صدای IP با پروتوکل  SIP با آمپلیفایر داخلی 30 وات اَویراک

اَویراک اولین تولید کننده مبدل‌های SIP در ایران است که این دستگاه‌ها را به صورت محصول ارائه می دهد. مبدل‌های اَویراک با توجه به نیاز‌های سازمان‌های داخلی بومی‌سازی شده تا به بهترین نحو نیازهای ارتباطی درون سازمانی را برطرف نمایند. یکی از محصولات اَویراک دستگاه مبدل صدای IP با پروتوکل  SIP با آمپلیفایر داخلی 30 وات است که تحت عنوان avirok C1003-A در بازار معرفی شده است. این دستگاه علاوه بر اینکه دارای آمپلیفایر داخلی است؛ قدرت خروجی بسیار بالایی نیز دارد. ویژگی منحصر به فرد این دستگاه که آن را از سایر دستگاه‌ها متمایز می نماید این است که در این دستگاه یک کنترلر هوشمند تعبیه شده است که می تواند آمپلیفایر دستگاه را برنامه ریزی کند که تنها هنگام پخش صوت روشن شود و بعد از اتمام صوت خاموش شود. این کنترلر به گونه ای طراحی شده است که به هیچ وجه تاخیر زمانی ندارد و باعث از دست رفتن هیچ قسمتی از پیام نمی شود. استفاده از این دستگاه در سیستم پیجینگ تحت شبکه باعث کاهش هزینه، کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گرما می شود.

پیجینگ تحت شبکه

http://blog.avirok.com/wp-content/uploads/2018/06/155770-OV1PAD-708-1000.jpg