پیجینگ صنعتی

چگونه پیجینگ سنتی را به پیجینگ تحت شبکه تبدیل کنیم؟

پیجینگ تحت شبکه یکی از جدید‌ترین و بروزترین تکنولوژی‌ها به عنوان یک ابزار ارتباطی درون سازمانی است. این نوع از سیستم پیجینگ علاوه بر اینکه محدودیت‌ها و دشواری‌های سیستم‌های سنتی را ندارد؛ بلکه مزیت‌های بسیاری نیز دارد و قابلیت یکپارچگی با سایر نیاز‌ها مانند اعلان هشدار، پخش برنامه‌ریزی شده اذان، ارتباط با مرکز تلفن و مرکز تماس و… را دارد. اکنون سوالی که مطرح است این است که برای تبدیل پیجینگ سنتی به پیجینگ تحت شبکه چه اقدامی باید صورت گیرد؟

برای پیاده‌سازی پیجینگ تحت شبکه نیاز به دور انداختن تجهیزات کنونی نیست!

برای برپایی یکی سیستم پیجینگ سنتی هزینه و مشقت زیادی صرف شده است؛ از خرید تجهیزات گرفته تا سیم کشی و هزینه نیروی انسانی برای پیاده‌سازی. ولی نیاز‌های سازمان‌ها هر روز در حال تغییر و گسترش است ولی سیستم‌های پیجینگ سنتی محدودیت‌های بسیاری برای گسترش و انعطاف دارند. برای همین پیجینگ تحت شبکه تکنولوژی کارآمدتری برای سیستم‌های ارتباطات داخلی است. خوشبختانه برای برپایی پیجینگ تحت شبکه برخلاف بسیاری از تکنولوژی‌های جدید نیاز نیست تجهیزات قدیمی دور ریخته شوند و کل فرایند را دوباره پیاده‌سازی کرد. با دستگاه‌های مبدل‌ SIP می توان پیجینگ سنتی را به پیجینگ تحت شبکه تبدیل کرد.

 

با پیجینگ تحت شبکه دیگر نگران رفتن پا روی سیم نباشید

در سیستم پیجینگ سنتی برای اعلان عمومی و یا فراخوان شخصی خاص در ناحیه‌ای خاص زیر پوشش سیستم پیجینگ لازم است میکروفون به صورت دستی به ناحیه موردنظر متصل شود تا بتوان از طریق بلندگوهایی که به مرکز پیجینگ با سیم کشی متصل شده‌اند صدا را منتشر کرد. مهم‌ترین مشکلی که در این نوع سیستم وجود دارد حضور تعداد زیادی سیم و محدود بودن پیجینگ به جایگاه اپراتور است درواقع در سیستم‌های سنتی تنها از طریق اتاق کنترل می توان به سیستم پیجینگ دسترسی داشت. از سوی دیگر اگر نیاز به تغییر و یا گسترش باشد تنها چاره سیم کشی است که با محدودیت‌ها و چالش‌های خاص خود همراه است.

مبدل SIP یک مبدل آنالوگ به دیجیتال است که با استفاده از تکنولوژی VoIP تحت پروتکل SIP صدا و تصویر را به صورت دیجیتالی انتقال می‌دهد. برای تبدیل سیستم پیجینگ سنتی به پیجینگ تحت شبکه می توان با استفاده از این مبدل اجزای سیستم پیجینگ را به شبکه متصل کرد.

پیجینگ تحت شبکه با مبدل‌ AVIROK C1003-A

AVIROK C1003-A یک دستگاه مبدل SIP ساخت ایران است که مطالبق با نیازهای سازمان های داخلی طراحی شده است. این دستگاه دارای آمپلی‌فایر قدرت داخلی با دو خروجی 30 وات می‌باشد. این دستگاه مانند دستگاه AVIROK C1003 با قرار گیری در میان شبکه‌های کامپیوتری و بلندگوهای پیجینگ می‌تواند سیستم پیجینگ سنتی را به پیجینگ تحت شبکه تبدیل کند. با پیجینگ تحت شبکه سیم کشی‌ها بسیار کاهش پیدا می کند و در اتلاف انرژی و گرما و صرف هزینه بسیار صرفه جویی می‌شود. لاز به ذکر است این دستگاه تمام ویژگی های دستگاه AVIROK C1003 دارا می‌باشد.

پیجینگ تحت شبکه