مبدل SIP

مبدل SIP

مبدل SIP یک مبدل است که تحت پروتکل SIP کار می کند. در واقع مبدل SIP یک مبدل آنالوگ به دیجیتال است که برای انتقال صدا و تصویر در سامانه‌های تحت شبکه استفاده می شود.

کاربرد مبدل SIP در سیستم پیجینگ تحت شبکه

یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های این مبدل استفاده از آن برای تبدیل یک سیستم پیجینگ سنتی به پیجینگ تحت شبکه است. سیستم‌های پیجینگ سنتی اجزای خود را با سیم کشی به یکدیگر متصل می کند. با یک مبدل SIP می توان میزان سیم کشی را به حداقل رساند تا محدودیت‌های مکانی از میان برداشته شوند. سیستم پیجینگ تحت شبکه مزایای بسیاری برای سازمان‌ها دارد. این امر باعث شده است سازمان‌ها به مرور به این شیوه از پیجینگ روی بیاورند تا سیستم‌های سنتی منسوخ گردند.

ویژگی‌های سیستم پیجینگ تحت شبکه با پروتکل SIP

  • مقیاس پذیر
  • همسان با استاندارد های شبکه‌های کمپیوتری
  • کاهش هزینه اجرایی
  • کیفیت بسیار بالا
  • امکان ارائه برای خروجی با قدرت های متفاوت

مبدل SIP اَویراک

اَویراک اولین تولید کننده مبدل‌های صوتی تحت پروتکل SIP در ایران است. کار کردن با مبدل‌های SIP اَویراک به سهولت صورت می‌گیرد. طراحی این مبدل به شکلی است که براساس نیاز‌های سازمان‌ها و ارگان‌های ایرانی طراحی شده است. در واقع این دستگاه برای رفع نیازهای ارتباطی سازمان‌های داخلی بومی سازی شده است.

مبدل‌های سری C1000 در دو نوع دارای آمپلی فایر و بدون آمپلی‌فایر ارائه شده است. مدل بدون آمپلیفایر، C1003 و مدل آمپلیفایردار، C1003-A نام دارند که هر کدام متناسب با نیازهای سازمان‌ها طراحی شده‌اند.

lمبدل SIP

جدول مقایسه‌ای مبدل SIP اَویراک با سایر مبدل‌ها

اویراک سایر
ساخت ایران
مطابق با نیاز های سازمان های داخلی عدم تطابق با معیارهای سازمان های داخلی
قیمت بسیار ارزان قیمت گران و وابسته به ارز خارجی
سهولت استفاده پیچیدگی استفاده
گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر گارانتی محدود
ارائه دستگاه جایگزین در صورت خرابی

 

 

یکی از مشکلات استفاده از مبدل‌های SIP به همراه آمپلی‌فایر‌های پر قدرت این است که کاربر ناگزیر است دستگاه آمپلی‌فایر را به‌ صورت تمام وقت در حالت روشن نگه دارد. این موضوع منجر به اتلاف انرژی، ایجاد گرما و نویز پذیری و آسیب دیدن آمپلی‌فایر در طولانی مدت می گردد. در Avirok C1003 سیستمی تعبیه شده است که دستگاه آمپلی‌فایر را در زمان نیاز روشن و بلافاصله پس از پایان فرایند پیج آن را خاموش می‌کند. روشن نمودن و خاموش نمودن نرم دستگاه آمپلی‌فایر به طوریکه هم موجب از دست رفتن قسمت اول صدای گوینده نشود و هم موجب قطع صدا در بین فرایند پخش و یا روشن ماندن بی مورد آمپلی‌فایر گردد؛ فرایند دقیقی است که توسط یک کنترلر دیجیتالی در این دستگاه انجام می پذیرد.

مدل Avirok C1003-A  دارای آمپلی‌فایر قدرت داخلی با دو خروجی 30 وات می‌باشد. همچنین استفاده از ویژگی ای که در مدل پیشین توضیح داده شد در این مدل نیز موجب مصرف انرژی کم تر و جلوگیری از گرم شدن و آسیب دیدن آمپلی‌فایر داخلی می‌گردد.

موارد فوق مزیت‌های ویژه‌ای هستند که اَویراک را از سایر محصولات مشابه متمایز می‌کند.